معرفی وبلاگ
پاتوق عطربازها؛ وبلاگ جمعی علاقمندان عطر و اسانس و اودکلن است که با نگاهی حرفه ای به نقد و بررسی تخصصی عطرها می پردازند و تجربه های خویش را از ترکیب عطرها در اختیار دیگران قرار می دهند. پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص؛کانون مشاركت فرهيختگان در سنجش حرفه اي عطرهاست. شماره تلگرام؛ تم تم؛ سیگنال؛ ایمو؛پرایوسی مسنجر جهت تماس و ارتباط 09351790405 رضا هادی. لطفا توجه کنید: پاتوق عطربازها هیچ وبلاگ دیگری جز همینجا در سایت تبیان؛ ندارد.
دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 208445
تعداد نوشته ها : 270
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي
بهرام جان فکر می کنم دوستان زیادی منتظر نتیجه تست هرود مارلی هستن.منم که کلا تست عطرهای جدید رو سپردم به شما و بقیه؛ لطفا هم نتیجه تست هرود رو بنویس هم نتیجه اسپری همزمانش با عود وود رو. من فقط می دونم هرود مارلی آورده شده بسیار شبیه اودکلنشه (نت اصلی).
راستی کاپیتان بلک زرد رو با توباکو وانیل و فقط یک قطره قهوه ترکیب کردم (دو گرم ک بلک یک تا 1.5 گرم توباکو یک قطره قهوه) ببینم ک بلک زرد چطور خودشو نشون میده؟ حقیقتا همه جوره ک بلک زرد از قهوه ایش سره و تصمیمم برای آوردن ک بلک زرد قطعی شد. اون یک قطره قهوه در نت اول هست فقط بعدش تا حد قابل توجهی کم رنگ میشه. منتوصیه به قهوه ی زیاد نمی کنم چون می خوام بوی اصلی توتون باشه و کمی وانیل در کنارش. این نسخه ی اصلی کافی نیله و برای پاییز و زمستون عالیه!

داشتم فکر می کردم به این که توسکان لدر هم کنار عود وود در اسپری هم زمان باید بوی جالبی بسازه. زعفرون در هر دو هست و نتش تقویت میشه. چرم از توسکان میشینه کنار چوب از عود وود. بوی عود هم که در نت نهایی عود وود وجود نداره. (همین طوره دیگه؟) شاید این جوری فردید به خواسته اش برسه که چرم و چوب رو کنار هم می خواد. زعفرون هم که به شامه اکثریت خوش میاد. نظر دوستان چیه؟
جمعه بیست و هفتم 6 1394 11:24 بعد از ظهر
تست شده توسط بهرام؛
تست "عود وود تام فورد" (غلظت 50 درصد)
در همان ابتدای استشمام رایحه به وضوح متوجه میشوید که با یکی از عطرهای تام فورد طرف هستیم. در همان نت ابتدایی بوی عود و بخور به مشام میرسه. بویی که مشابه اون رو در "بلک افغان" تجربه کرده بودم. بعد از چند دقیقه بوی عود با بوی زعفران و خیلی کم ادویه همراه میشه.( بوی شبیه شله زرد به مشام میرسه). بعد از این نت چوبی هم به اون اضافه میشه. من نت چوبی اون رو در "راکی مانتن ریو" تجربه کرده بودم. در کل بوی خاص و منحصر به فردی داره.به نظر من گرم و تا حدودی شیرین هست. بطور کلی این عطر رو شاید ترکیبی از "عود" ، "چوب" و "زعفران" میشه دونست.
پخش و موندگاری خیلی خوبی داره. با یک پاف و غلظت 50 درصد تا 12 ساعت خوب بود. پیشنهاد میکنم برای باز شدن رایحه ها و درک خوب نتها حتما تا درصدی لایتش کنید و غلیظ مصرف نکنید.
این کار رو به دوستداران رایحه بلک افغان و عود شدیدا توصیه میکنم.

درود و شب همگی دوستان خوش؛
بهرام جان به نظر من این رایحه (عود وود تام فورد) خیلی عامه پسندتر از بلکافغانه. به نظرم به خاطر چوب و زعفرون. بلک افغان به لحاظ تنوع نتها غنی نیست و حتی به شامه و سلیقه ی من اپیک آمواج از بلک افغان هم بهتره. حداقل خود من اپیک رو تنها میتونم مصرف کنم اما همیشه باید کنار بلک افغان عطر دیگه ای رو هم بزنم. حالا خود اپیک باشه یا بلو آیس. هم نوازیش با توباکوی رقیق شده هم عالیه و بهتره میزان اسپری عود وود بیشتر باشه تا بوش غلبه کنه. کنجکاوم بدونم رفقا که این و توسکان رو دارن؛ توسکان رو برتر میدونن وبیشتر می پسندن یا عود وود رو؟

بله رضاجان کاملا باهات موافقم. چون بلک افغان رایحه کاملا خطی رو داشت ولی این تغییر نت جالبی داره. در ضمن این کار ترکیبش پیچیده تره.
به نظر من از جهت تازگی رایحه و خاص بودن من "عود وود" رو به "توسکان" ترجیح میدم. اگر با اسپری این کار در کنار توباکو وانیل یا هرود بشه نت تنباکویی رو هم بهش اضافه کرد که خیلی عالی میشه. (کاری شبیه به "توباکو عود" تام فورد)

یک نکته ای هم که در مورد عود وود هست اینه که این کار به دلیل پیچیدگی با غلظتهای مختلف نتهای مختلف خودش رو نشون میده. بنابراین به نظرم اصلا نبایدخالص استفاده کرد. مثلا نت زعفران در غلظت بالا خودش رو نشون نمیده.

جمعه بیست و هفتم 6 1394 10:51 بعد از ظهر
چند تا اسپری هم زمان ( به دو قسمت مختلف لباس ) رو به دوستان عزیزم پیشنهاد میدم و اگه تست کردین در اینجا یا پ خ نظرتون رو بگید لطفا
ال هوم آیدل گرلن و تام فورد نویر ( از نظر من محشر!)
عود وود و توباکو وانیل (توباکو حتما حداقل 50 درصد رقیق باشه)
قهوه (کاملا رقیق) و پگاسوس
تغ هرمس و وان میلیون اینتنس رقیق شده
212 س / ک / س / ی و اینترلود رقیق شده
212 و تافی چاکلت رقیق شده
اگزریوس و تغ هرمس
سیلور مونتن و بلو ایس
دیور هوم اینتنس و کاپیتان بلک (زردش خیلی بهتره از قهوه ایش)
پشن رقیق کنار بلو آیس (دومی بیشتر)
اگزریوس؛کمی قهوه کاملا رقیق و کاپیتان بلک
بلو مجیک و اونتوس (دومی بیشتر)

بلو آیس؛ وان میلیون اینتنس و گری وتیور
پشن و وان میلیون اینتنس

اولی رو حتما امتحان کنین!
جمعه بیست و هفتم 6 1394 4:13 بعد از ظهر
محبوبترین فروشگاه اینترنتی عطر ایران الور هوم اسپرت شنل را با قیمتی بسیار ارزان تقدیم می کند!
به نقل از Dr.mac :
درود
آقا رضا من خیلی وقته تاپیک رو دنبال می کنم. من اصلا وارد نیستم برا همین نظر نمی دم ولی کلا نظرات اعضای پاتوق رو می خونم سرگرم کنندس و مفید. تو سفارش دومم می خوام با عطر هایی که تو پاتوق در موردش صحبت می شه اشنا بشم.
البته من خیلی دیگه دنبال عطر های دیگه نیستم چون الور هوم اسپرت برای من از اون عطر هاست که به قول شما ادم به خودش می گه تا آخر عمر می خوام همین رو بزنم. به امید خدا اگر از اسانس الور شما هم خوشم بیاد و کیفیتش خوب باشه مشتری ثابت الور شما می شم. من ادکلن الور هم خریدم در صورت درخواست شما می تونم مقایسه ی ادکلن رو با اسانس شما داشته باشم و تو تاپیک مطرح کنم.
سپاس گزارم
سروش عزیز؛ ممنون از این که در پاتوق حضور داری و البته امیدوارم به تدریج دست به قلم بشی و تجاربت رو بنویسی. هر چه که هست.
محمد جان به نظر شخصی من الور اسپرت رایحه عامه پسندیه اما با بهرام هم عقیده ام که استثنایی و خارق العاده نیست. از برند شنل؛ بلو شنل رو ترجیح میدم به الور اسپرت. تازه امروز می خوام تست بگیرم ازش. اودکلنی از اون رو امکان فقط بو کردن پیدا کردم و به نظرم این اسانس شباهت خوبیداره به اودکلنش. تا آمدن ادیشن بلانچ الور؛ فعلا الور اسپرت رو در اختیارعلاقمندان قرار میدم.
 

جمعه بیست و هفتم 6 1394 12:29 صبح
وقوع زلزله 8/3 ریشتر در تهران با میلیونها کشته ... اصلاح میشود:زلزله 8/3 ریشتر در شیلی؛ 2 کشته 10 مجروح
خبر دوم واقعا اتفاق افتاده. زلزله ای بسیار مهیب! اما فقط 2 کشته و 10 مجروح تا اینجا.
اگه زلزله 8/3 ریشتری در تهران بیاد؛ به غیر از میلیونها کشته؛ احتمالا کل کشور میره تو کما.
خوش به حال کسانی که همون لحظه اول می میرن و شاهد وقایع بعدی نمیشن.
منبع خبر:
http://khordadnews.ir/news/157815
دسته ها : خارج از موضوع
پنج شنبه بیست و ششم 6 1394 3:20 بعد از ظهر
X