معرفی وبلاگ
پاتوق عطربازها؛ وبلاگ جمعی علاقمندان عطر و اسانس و اودکلن است که با نگاهی حرفه ای به نقد و بررسی تخصصی عطرها می پردازند و تجربه های خویش را از ترکیب عطرها در اختیار دیگران قرار می دهند. پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص؛کانون مشاركت فرهيختگان در سنجش حرفه اي عطرهاست. شماره تلگرام؛ تم تم؛ سیگنال؛ ایمو؛پرایوسی مسنجر جهت تماس و ارتباط 09351790405 رضا هادی. لطفا توجه کنید: پاتوق عطربازها هیچ وبلاگ دیگری جز همینجا در سایت تبیان؛ ندارد.
دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 208483
تعداد نوشته ها : 270
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي
و همه چیز از یک دروغ شروع شد!
با درود بسیار خدمت عطربازان مقیم پاتوق!

فکر می کنم شهرام عزیز الان داره آماده پرواز میشه و نمیدونم کی مجدد به اینترنت دسترسی پیدا می کنه اما چون یک بحث عمومی است من (امیدوارم برای آخرین بار) برخی از نکات قبلا گفته شده رو نقل قول می کنم و مطلبی رو بهش اضافه می کنم.

مایلم با تاکید عرض کنم خدمت همگی دوستان که ریشه مقایسه اودکلن و اسانس؛ و این توقع که اسانس هم باید مثل اودکلنی که از روش ساخته شده ؛ مو به مو و طابق النعل بالنعل نت عوض بکنه به یک دروغ برمی گرده. شخصی برای قیمت گذاری روی اسانسهاش؛ قیمت اودکلن 100 میل عطری را تقسیم بر 100 کرد و در ارزان ترین حالت گفت هر گرم عطر؛ قیمتش یک صدم اودکلن است. گاهی هم پا فراتر نهاد و گفت چون اودکلن مثلا 20 درصد اسانسه و 80 درصد اودکلن ساز یا الکل؛ پس قیمت هر گرم اسانس باید چیزی بیش از یک صدم اودکلن صد میل باشه. بعد برای توجیه این قیمت پرت و پلا؛ آسمون ریسمون بافت که بله؛ اسانس های من مثل اودکلنش با نت فلان شروع میشه و بعد به نت فلان میرسه و نت نهاییش هم میشه بهمان!
نکته ای که شهرام عزیز بهش اشاره کرد نکته درست و تقریبا صادق برای همه عطرهاست. تقریبا همه اسانسها فقط نت اصلی یک اودکلن رو می تونن شبیه سازی کنن. هر کسی غیر این ادعا بکنه یا ناآگاهه یا یک دروغ گوی شیاد.
بله؛ ما اسانسهایی داریم که نت عوض می کنن؛ گاهی با شباهت قابل توجه به اودکلن اصلی. اما عزیزان توجه کنن که قاعده چیست و استثناء کدام است.
خلاصه کلام آن که اگر به هر دلیلی امکان یا تمایل تهیه اودکلن اورجینال عطر مورد علاقه مان را نداریم؛ با شناخت صحیح و توقع منطقی سراغ اسانس بیاییم تا اذیت نشویم و پول و وقت مان را هدر ندهیم.
نکته ی مهم پایانی آن که در بیرون اینترنت من حتی یک بار هم با پرسش در خصوص مساله ذکر شده مواجه نشده ام. یعنی کسانی که آن دروغ اصلی را نشنیده اند در ذهن شان چنین پرسشی نیست. خیلی راحت اسانسی را می خرند و از آن لذت می برن.
دوشنبه بیستم 7 1394 2:33 بعد از ظهر
نقل از arash59b :
:general503:
بعد از مدت ها تست رایحه های متفاوت دوستان هم بگن با کدوم کار ارتباط روحی قوی تری برقرار کردن؟
رضا که مثل یار عشوه گر می مونه میگه این رو برای همیشه می خوام ولی اخرش یه هیچکس وفا نمی کنه
من این قدرها هم که میگی نسبت به عطرهام بی وفا نیستم. به عین صد و پنجاه تاشون همزمان وفادارم! یک دوره آموزشی وفاداری با عنوان چگونه به معشوق های خود وفادار بمانیم هم می خوام برگزار کنم!
اسم رفقای پاتوق رو پیش پیش نوشتم تو لیست ...
حالا از شوخی گذشته؛ امروز که سر کار ترکیب اگزریوس + هوگو رد هوگو باس رو زده بودم. (آرش؛ تست نکردی؟) اما امشب به قول فردید در یک حرکت انتحاری (فکر نکنم دیگه فردید از این حرکتهای انتحاری بکنه) آزارو الیکسیر و اگزریوس و الور اسپرت رو در یک ظرف ترکیب کردم فیکس هم زدم و از نتیجه اش راضیم. قبلا رو پوست کنار هم تست زده بودم و بوهاشون هم تناسب دارن و هماهنگ و هم جهتن از نظر برداری (رفتیم تو ریاضیات).
بعد از ظهر که داشتم برمیگشتم خونه تو راه به این فکر می کردم ما موقعی با یک عطر ارتباط برقرار می کنیم که اون عطر برای ما پلی باشه و بشه به یک شخص یا مکان یا رویداد ... یعنی چیزی رو برامون تداعی کنه و به یادمون بیاره ... من تا همین چند وقت پیش الور اسپرتبرام یک بوی خیلی معمولی بود. نه کسی رو به یادم میاورد نه چیزی رو. هیچ خاطره ای باهاش نساخته بودم و نداشتم. اما الان این طور نیست. پلی ساخته شده از الور اسپرت بین من و دیگری. الان وقتی الور اسپرت رو بو می کنم صداشو میشنوم. حرف میزنه انگار. زنگ صداشو دوست دارم!
انگار دوستان الور اسپرت بازمون حق داشتن وقتی می گفتن ...
يکشنبه نوزدهم 7 1394 10:8 بعد از ظهر
به نقل از arash59b :
یک پاتیل (دیور هوم اینتنس) چقدر میشه؟!!
ولی واقعا ازش سیر نمیشم
واحد ارضای نفس در میزان استفاده از عطر را پاتیل گویند. مثال در قالب جمله: آن قدر دیور هوم زد که مست و پاتیل شد!
کمتر از آن را استفاده از بوی خوش گویند. مثال در قالب شعر: بوی جوی مولیان؛ یاد یار مهربان؛آید همی (با صدای استاد بنان)
کمتر از آن را رفتن به عطر فروشی و سر کار گذاشتن عطر فروش برای تست روایح مختلف و آخر سر هیچ نخریدن گویند.
دسته ها : خارج از موضوع
يکشنبه نوزدهم 7 1394 10:5 بعد از ظهر
ه نقل از shmp30 :
دیور هوم اینتنس واقعا شاهکاره.ابتدا با یه بویی شبیه بوی لوازم آرایش شروع میشه که فکر کنم بوی زنبق هست، کنار این رایحه بوی وانیل و شکلات خیلی خیلی ضعیفی هم حس میشه که با گذشت زمان بوی زنبق کمتر میشه و بوی وانیل و شکلات بیشتر میشه. واقعارایحه دوست داشتنی داره و نظر تمام اطرافیان مثبت بود در موردش. آخرم دادمبه یکی از دوستام تست کنه انقدر خوشش اومد دیگه بهم پس نداد .
ماندگاری روی لباس خیلی بالاست الان بیشتر از 24 ساعته که از اسپری کردنش میگذره و هنوز یکم پخش بو هم داره.
به صورت 50درصد تهیه کردم و بنظرم درصد مناسبیه
به نقل از R3ND :
11. دیور هوم ایتنس : هرکس این عطر رو بو کنه و ازش تعریف نکنه بی انصافی کرده. به نظرم یکی از رایحه های برتر دنیا ی عطر و ادکلنه . شیک و مردونه . بوی چوب چقدر قشنگ گاه و بی گاه از اون لا لوها خودشو نشون میده ! امتیاز بسیار بالایی کسب می کنه این عطر.
يکشنبه نوزدهم 7 1394 10:48 صبح
پایین ترین قیمت غیر قابل تصور برای اینترلود آمواج در این فروشگاه!
سلام. آرش جان بوی اون ماده ی اسمشو نبر (!) رو من متوجه نمیشم. شاید چون ندیدم تا حالا!
شنبه هجدهم 7 1394 5:11 بعد از ظهر
X