معرفی وبلاگ
پاتوق عطربازها؛ وبلاگ جمعی علاقمندان عطر و اسانس و اودکلن است که با نگاهی حرفه ای به نقد و بررسی تخصصی عطرها می پردازند و تجربه های خویش را از ترکیب عطرها در اختیار دیگران قرار می دهند. پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص؛کانون مشاركت فرهيختگان در سنجش حرفه اي عطرهاست. شماره تلگرام؛ تم تم؛ سیگنال؛ ایمو؛پرایوسی مسنجر جهت تماس و ارتباط 09351790405 رضا هادی. لطفا توجه کنید: پاتوق عطربازها هیچ وبلاگ دیگری جز همینجا در سایت تبیان؛ ندارد.
دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 208447
تعداد نوشته ها : 270
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي
به نقل از دل آهنگ :
این روزهای سرد به واقع زمستونی؛ Red orchid می زنم؛ یک بلک ارکید شدیدا دستکاری شده با رز و وانیل و خیلی خیلی کم قهوه و تنباکو. نت انتهاییش خیلی بهتر از نت ابتداییشه! کلی صبر کردم هوا سرد شه بتونم مصرفش کنم! نت انتهاییش بلک ارکیدیه که بوی رز میده.
آرش عزیز محبت کرده برای نهمین خریدش این متن رو در امتیاز بازارچه برام نوشته:

ممنون آرش جان. برای من باعث افتخاره که شما با داشتن دهها اودکلن و سمپل اورجینال ؛ تقریبا تمام عطرهای منو در 9 سفارشت بردی و نقد و بررسی اکثرشون رو هم در پاتوق منتشر کردی.
رز رو از گلد گرفتی؟ نت اخرش باید همه چی توش باشه وانیل، قهوه در نت اخر نیست؟

امیدوارم همیشه جمع دوستان در پاتوق جمع باشه و از حضورشون دلگرمی بگیرم
ای خدا این وصل را هجران مکن
سرخوشان عشق را نالان مکن
نیست در عالم ز هجران تلخ تر
هرچه خواهی کن ولیکن ان مکن
سه شنبه دوازدهم 8 1394 11:47 بعد از ظهر
با درود و شب خوش خدمت عطربازان مقیم پاتوق؛
شخصا گرایش بیشتری به کارهای خنک و تلخ دارم. در غالب اوقات عطرهای مورد نیازم رو خودم می سازم! یا در یک ظرف ترکیب می کنم یا اسپری هم زمان می کنم چند عطر رو و دست بالا رو در ترکیب میدم به عطری که نت خاصی رو توش در نظر دارم. اکثرا از نتیجه راضیم چون بی گدار به آب نمی زنم!
برخی عطرها که شخص خاصی رو یادم میارن (مثل تام فورد نویر که عزیزترین دوستانم - 2 برادر - استفاده می کنن) یا مقطع زمانی خاصی رو به یادم میارن (مثل ژوپ هوم و فارنهایت) برام حرمت خاصی دارن.
در ترکیباتی که تا کنون ساخته ام؛ کرید اونتوس +پورش دیزاین+گری وتیور / اینترلود آمواج رقیق +گری وتیور / گری وتیور+نرولی+دلارنتا خیلی عزیزن.
در نهایت تغ هرمس و باربری لندن و دیور هوم اینتنس برای لحظاتی که آرامش و سکوت می خوام ...
دوشنبه یازدهم 8 1394 11:0 بعد از ظهر
تست نارسیسو رودریگز (غلظت 50 درصد):
من به شخصه خودم عاشق اودکلنهای تلخ هستم. برای همین باید نکته ای رو اعتراف کنم که تلخی رو فقط در اودکلنهای با بوهای کلاسیک میشه حس کرد. تلخیرایحه های مدرن، خیلی متعادل هستن و به تلخی اون کارهای قدیمی و ناب نیستن. من وقتی اولین بار اسانس نارسیسو رو تست کردم شگفت زده شدم. چرا که با اینکه این اودکلن کار جدیدی محسوب میشه ولی رایحه ای کلاسیک با تلخی فوقالعاده بالا داره. بطوریکه من عاشق تلخی اون شدم. بعد از فارنهایت که اون هم فوق العاده تلخ بود این دومین کاری بود که نظرم رو جلب کرد. از لحاظ نت به واقع مثل کارهای کلاسیک دیگه معذور از تشخیص نتها هستم. کلا این مشکل روبا همه رایحه های کلاسیک دارم که نمیتونم نتهاشون رو به خوبی از هم متمایزکنم.
این اسانس در کل یه کار کلاسیک با روایح گیاهی محسوب میشه. اگر اشتباه نکنمپچولی در این کار استفاده شده که بوی خاص و دلپذیری داره، بخصوص اگر دوستدار اینطور روایح باشید. از لحاظ پخش خوبه ولی از لحاظ ماندگاری متوسط رو به بالاست. رایحه کار بسیار تلخ و گرمای معتدلی داره و دقیقا مناسب همینروزهای پاییزی است. من این کار رو به دوستداران روایح کلاسیک و تلخ شدیدا توصیه میکنم.
يکشنبه دهم 8 1394 6:44 بعد از ظهر
تست وود راکی مانتن (غلظت 60 درصد):
من شخصا علاقه زیادی به وود راکی مانتن دارم. پیش از این هم اودکلن اورجینال و هم اودکلن ریو رو تست کرده بودم وخیلی دوست داشتم. اما ایراد هردوی این اودکلنها ماندگاری ضعیف و پخش متوسط بود. برای همین مشتاق بودم ببینم اسانس پاتوق در چه حدیه. اودکلن اورجینال رو چون خیلی وقت پیش تست کرده بودم، حضور ذهن آنچنانی نسبت بهش نداشتم ولی چون اودکلن ریو رو داشتم سعی کردم مقایسه ای با اون هم داشته باشم.
در لحظه اول اسپری بوی تلخ خوشایند چوبی خاص راکی به همراه بوی کرمی دلپذیری به مشام میرسه. البته تا حدودی کفه تلخی سنگینتره. با گذشت زمان ازتلخی کمتر میشه و تلخی و کرمی به تعادل میرسن. که تا پایان رایحه همین وضعیت ادامه داره. در کل بوی لطیف و مطبوعی داره. من که پسندیدمش و نظرمو جلب کرد. از نظر پخش و ماندگاری هم متاسفانه مثل سایر کارهای چوبی متسط رو به ضعیفه ولی ماندگاری و پخش بالاتری نسبت به اودکلن ریو داره.
اودکلن ریو در ابتدای اسپری با تلخی زیاد شروع میشه و رفته رفته تلخی کم میشه و بوی کرمی آشکار میشه. بعد از مدتی فقط بوی کرمی میمونه با رگه های خیلی کمی از تلخی اولیه. در کل اودکلن ریو بالانسی بین تلخی و کرمی رایحه نداره. یعنی تا یه مدتی خیلی تلخه و بعد از مدتی کاملا کرمی. اما اسانس پاتوق از همون اول بوی کرمی رو با خودش داره و در نهایت این دوتا بالانس میشن و هیچکدوم به نفع اونیکی کنار نمیره. در کل من اسانس پاتوق رو بیشتر پسندیدم، چون هم لطیف تره و رایحه ها تمیزتر هستن و هم اینکه ماندگاری و پخش به مراتب بالاتری داره. گرچه هنوز هم امیدوارم اسانسی بهتر از این اسانس هم پیدا بشه و رضاجان اون رو در پاتوق به اشتراک بذارن.
يکشنبه دهم 8 1394 6:42 بعد از ظهر
تست "ساحارا نویر" (غلظت 40 درصد):
من این اسانس رو قبلا از روی تستر کاغذی تست کرده بودم و بنظرم خیلی عالی بود. بعد از سفارش و اسپری عطر نه تنها نظرم برنگشت بلکه قویتر هم شد.
در ابتدای اسپری، بوی مطبوعی از دارچین و کمی عود به مشام میرسه. در ادامه ادویه های دیگر هم به این ترکیب اضافه میشه. من خودم زعفران رو بصورت برجسته حس کردم. بنظرم ترکیب ادویه های گوناگون در این عطر خیلی با دقت و بالانس شده است. طوریکه بوی دارچین در اینجا با بوی دارچینی که در ایتالین سایپرس حس میشه متفاوته. از لحاظ بازی نتها من این عطر رو پیچیده دیدم و تشخیص نتها غیر از اون سه نت برجسته و ابتدایی خیلی برام سخته. با اینکه یهکار ادویه ای محسوب میشه ولی امضای تام فورد رو با خودش داره و متفاوت از کارهای آمواج هست. در کل رایحه خاص، دلپذیر و تلخ و گرمی داره و در روزهای سرد و معتدل گزینه مناسبی خواهد بود.
از لحاظ رایحه هم رایحه رسمی و سنگینی داره و باید رقیق بشه. من خودم وقتی اولین بار با غلظت 50 درصد تست کردم خیلی سنگین بود برام، برای همین حداقل با غلظت 40 درصد رو پیشنهاد میدم. از لحاظ پخش جزو عطرهای عالی محسوب میشه وحداقل تا 24 ساعت ماندگاری داره. فقط اینکه اودکلن این عطر جزو کارهای زنانه هست ولی بنظرم این اسانس برای خانمها خیلی سنگین محسوب میشه و بیشتر یه کار مردانه رسمی است تا مناسب خانومها.
من به شخصه این کار رو برای مهمانیها و قرارهای رسمی پیشنهاد میکنم و خوشبختانه از اون دسته کارهایی است که مشابهی رو براش ندیدم و در نظر من خیلی خاصه، که این از مزایای این عطر میتونه باشه و برای من در بین کارهای گرم تام فورد گزینه اول رو در اختیار داره.
جمعه هشتم 8 1394 5:48 بعد از ظهر
X