معرفی وبلاگ
پاتوق عطربازها؛ وبلاگ جمعی علاقمندان عطر و اسانس و اودکلن است که با نگاهی حرفه ای به نقد و بررسی تخصصی عطرها می پردازند و تجربه های خویش را از ترکیب عطرها در اختیار دیگران قرار می دهند. پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص؛کانون مشاركت فرهيختگان در سنجش حرفه اي عطرهاست. شماره تلگرام؛ تم تم؛ سیگنال؛ ایمو؛پرایوسی مسنجر جهت تماس و ارتباط 09351790405 رضا هادی. لطفا توجه کنید: پاتوق عطربازها هیچ وبلاگ دیگری جز همینجا در سایت تبیان؛ ندارد.
دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 208448
تعداد نوشته ها : 270
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي
کاملا موافق فرمایشاتتون هستم. در تایید این مسئله ، دیروز غروب ، کهاورنج رو تست کردم و به ساعدم یک پاف زدم ، از اون اتاق به سالن نشیمن رفتم که دخترم داشت مطالعه میکرد. همیشه توی خونه همینطور رفتار میکنم یعنیبعد از زدن عطر یا ادکلن هیچی نمیگم و میذارم طرفهای حاضر چیزی بگن. یا تایید کنن ، یا ممتنع یا مخالف باشن و بقول معروف بازخورد اون رو میذارم اونا بگن ، نه اینکه من بپرسم . شاید یاد ندارم هیچوقت هیچکدام از اهل خانهتا حالا از عطر یا ادکلنم ، بازخوردی عنوان کرده باشند ( چون میترسن من روتایید کنن و بقول خودشون من پر رو بشم و دوباره برم یک عطر دیگه بخرم !!! )ولی این دفعه در کمال تعجب بعد از شاید دو دقیقه که از ورودم توی سالن نشیمن گذشته بود ، دخترم بلند بلند به خودش گفت : "چه بویی میاد ؟ فکر کنم بابا چیزی زده باشه . بابا دو باره رفتی عطر خریدی ؟ " یعنی این اورنج واقعا آدم لال رو به سخن در میاره .
باری ازش پرسیدم مگه بوی چی میاد ؟ بلا فاصله گفت : "بوی پرتقال " !!!
باری .... منظورم از بو کردن ساعد دستم این بود که چون موندگاری عطر به انتهاش رسیده بود مجبور بودم برای تست لحظه های آخر ، بینی خودم رو به دستمخیلی نزدیک کنم ، نه اینکه عطر تازه اسپری شده را جلو بینی ام بگیرم. چون این کار مشام را از رایحه تند اولیه عطر ، اشباع میکنه و دیگه لطافت و هنر عطر بخوبی حس نمیشه
دوشنبه هجدهم 8 1394 3:13 بعد از ظهر
به نقل از smaghoreshi :
تست ویاج هرمس از سفارش دوم :
حدود 3 ساعت و نیم بود که امپریال رو زده بودم و دیگه بوش رمقای آخرش بود که نیم ساعت میشه که رفتم و ویاج رو 3 تا پاف روی ساعدم زدم ( چون معمولا روی میز کارم دستهام روی میز قرار میگیره و بوش به راحتی به مشام برسه ) ازهر لحظه اش اش دارم لذت میبرم . نمیدونم چرا اینقدر این عطر با من خودمونیو راحته . خیلی بهم حس مثبت و آرامش میده.
مثل همیشه بویی در نهایت طبیعی بودن و مرکباتی ... اون هم لیمو ی تازه قاچ خورده. از این لیمو ها که درشته و زرده . نه از اینها که کوچولو است و سبزه. یک بوی دیگه ای هم توش هست که اون هم خیلی آشناست و زیر لیمو به بیرون سرک میکشه که فکر کنم هل باشه که کمی رایحه رو داره تلخ تر کرده و باز هم اینقدر طبیعی است که از من دعوت به آروم و راحت بودن میکنه.
در عین اینکه خیلی بوش شادابه، مقداری سنگینی ادویه ای و جزئی بوی مردونگی چوبی رو هم داره .
پخش بوش فعلا با گذشت نیم ساعت خیلی خوبه و فراگیره . با توجه به لطافتش موندگاریش هم باید 4-5 ساعت در حد انتظار من باشه. از اورنج کمی خشن تره ولی شادابتر و فرارتره.
همونطور که بلو شنل تو سلولهای مغزم فرو رفت و خیلی نافذ بود ، این هم نسبتا همینطوره ولی با درجه ای کمتر. انگار مولکولهای ویاج منتظر بودن از داخل عطردان بیرون بیان و به هر سو فرار کنن و همه جا رو بگیرن.
کیفیتش تا الآن بسیار طبیعی وبدون هیچ خدشه ای ، زلال و بی غشه. بسیار ازش راضی هستم . جناب آقا رضا ، بوی محبتت رو که ریختی توی این سفارشها،حس میکنم. آفرین بر دست و بر بازوت باد.
در ادامه تست ویاج  :
حدود 4 ساعت از تست ویاج گذشته ( حدود ساعت 11 سه پاف روی ساعد دست راست اسپری کردم ) بوی مرکباتیش خیلی ضعیف شده ولی در عوض بوی چوبش کاملا در اومده. یک ساعتی است آستینم را پایین آوردم ولی هنوز رایحه اش به مشامم میرسه.
دوشنبه هجدهم 8 1394 3:11 بعد از ظهر
تست "باربری لندن":
در واقع این عطر جزو سفارشات من نبود و رضاجان لطف کردن این عطر رو برای منبه عنوان هدیه گذاشته بودن. البته چندباری راجع به این عطر ازش پرسیده بودم ولی رغبتی برای تستش نداشتم اما بعد از تست تازه فهمیدم که چه اشتباهیکرده بودم.
در لحظه اول اسپری این عطر ناخودآگاه خودم رو توی یه باغ پر گل، سرسبز و آرام حس کردم. حس بسیار خوبی که وصف ناشدنی است. بطوریکه یادآور یکی از صحنه های فیلم "پرفیوم" بود برام، سکانسی که داستین هافمن بعد از تست عطر دست ساز خودش رو در باغی پرگل مثل بهشت میبینه. این عطر برای من همچین حسی داشت. من خودم از طرفدارای عطر "جنیفر لوپز استیل" هستم ولی اون عطر یکمی رایحه سنگینی داره. باربری برای من حس و حال و فضای اون عطر رو داشت ولی بهمراتب لطیفتر و شفافتر از استیل. من به شخصه اعتقادی به جنسیت یک عطر ندارم ولی این عطر اینقدر لطیف و دلپذیره که با اینکه کاملا زنانه محسوب میشه ولی برای ارامش و در خلوت ترجیح میدم حتما از این عطر استفاده کنم.
از نظر رایحه، رایحه ای گلی، میوه ای داره. که به واقع هنرمندانه در کنار همدیگه بالانس شده اند. بطوریکه هیچ کم و کاستی نداره. شیرینی و تلخی متعادل و اندازه ای داره و معتدل و چهارفصل محسوب میشه. از نظر تیپ رایحه، رایحه مجلسی، رسمی و در عین حال اسپرت محسوب میشه. از نظر ماندگاری و پخش هم در مقایسه با کارهای متعادل و خنک، ماندگاری و پخش مناسبی داشت (البته من اطلاعی از غلظت این عطر ندارم و رضاجان باید توضیح بده). گرچه رایحه اینعطر بقدری برام خوشاینده که فاکتور ماندگاری و پخش اصلا به نظرم نمیاد.
در کل این عطر رو به خانمها میشه شدیدا پیشنهاد کرد که حتما حداقل یکبار تست کنن و مطمئنا پشیمون نخواهند شد.
در پایان اسپری این عطر در کنار "بلک ارکید" هم رایحه خیلی خوبی رو میسازه ودرجه حرارت عطر رو به گرمی میبره که بسیار مناسب این فصل میتونه باشه. هم تکراری بودن رایحه بلک ارکید رو از بین میبره و هم رایحه جدید و نابی رو میسازه. البته اسپری به نسبت یک پاف بلک ارکید با غلظت 50 درصد و حدود دو سه پاف از بابری رو پیشنهاد میدم
لینک مطلب در پاتوق
جمعه پانزدهم 8 1394 5:53 بعد از ظهر
X