معرفی وبلاگ
پاتوق عطربازها؛ وبلاگ جمعی علاقمندان عطر و اسانس و اودکلن است که با نگاهی حرفه ای به نقد و بررسی تخصصی عطرها می پردازند و تجربه های خویش را از ترکیب عطرها در اختیار دیگران قرار می دهند. پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص؛کانون مشاركت فرهيختگان در سنجش حرفه اي عطرهاست. شماره تلگرام؛ تم تم؛ سیگنال؛ ایمو؛پرایوسی مسنجر جهت تماس و ارتباط 09351790405 رضا هادی. لطفا توجه کنید: پاتوق عطربازها هیچ وبلاگ دیگری جز همینجا در سایت تبیان؛ ندارد.
دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 208488
تعداد نوشته ها : 270
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي
در تکمیل پست قبلی باید بنویسم که در ترکیب الهوم گرلن و توباکو وانیل در تاپ نت؛ رایحه مرکباتی داریم! قبلا هم با افزون دیور هوم Dior Homme Cologne   به توباکو ؛ دیده بودم که چقدر خوبه  توباکو تاپ نت  مرکباتی داشته باشه! در هر دو حالت عطر باید توباکو بمونه! یعنی مقدار افزوده شده عطر دیگه (چه گرلن چه دیور) نباید طوری باشه که عطر از توباکو بودن بیفته!
پی نوشت:
دوستان هنوز از من می خوان که براشون عطر ترکیبی درست کنم. برای تک تک شون نوشتم که چون حجم عطر خریداری شده بالاست (حداقل 30 گرم از هر یک) این کار رو انجام نمیدم و اگر خودشون هم خواستن انجام بدن (که هنوز توصیه ام برای غالب دوستان اسپری همزمانه؛ نه ترکیب در یک ظرف به دلایل قبلا بیان شده) بایکی دو گرم شروع کنن ترکیب رو ... و از ترکیب حجمهای بالا حتما پرهیز کنن چون امکان مدیریت رایحه نهایی رو از دست میدن و ....
چهارشنبه دوازدهم 3 1395 6:50 بعد از ظهر
دیروز دلم هوای توباکو وانیل کرد؛ کمی عود وود ریختم توش و مصرف کردم. (عودوود پاتوق فعلا تموم شده و چون یکی از دوستان که اودکلنشو داره بین چند عود وود اینو نزدیک به اودکلنش دیده؛ باید صبر کنم بار جدیدش بیاد). اضافه کردن عود وود به توباکو؛ دوز وانیل و دانه تونکا رو افزایش میده در ترکیب. دانه تونکای بیشتری می خواستم! برای همین کمی الهوم آیدل گرلن ریختم تو ترکیب و نتیجه برام بسیار خوشایند بود. یک توباکو وانیل خیلی خاص و خوش بو!نت ابتداییش کمی شلوغ شد که باید براش تدبیری بیندیشم (شاید بهتر باشه قیدعود وود رو در این ترکیب بزنم یا درصدش رو تا حد زیاد کاهش بدم) اما ساعتیبعد با یک شاهکار مواجهیم! ماندگاری خیلی طولانی هم داره این ترکیب. روی پوست بالای 12 ساعت بوی عطر حس میشه.
ترکیب الهوم آیدل گرلن و توباکو وانیل رو حتی از کافی نیل هم بیشتر پسندیدم. فکر کنم برای هر 10 گرم توباکو؛ سه گرم گرلن کافی باشه. یک گرم همعود وود. احتمالا در این حالت در نت ابتدایی زعفرون داریم. بعد نوبت قدرت نمایی وانیل و دانه تونکاست در کنار تنباکو.
دوشنبه دهم 3 1395 8:21 بعد از ظهر
در ادامه موج جایگزینی عطرهای پاتوق با نسخه هایی بهتر از همان عطرها؛ این بار خبر از یک بلک افغانو جدید می دهم! به لحاظ دما به شامه من معتدل میاد. عطر تک نته و ملایم. تغییر بویی رو درش متوجه نمیشم. تلخ و تاریک و خاص!موندگاری خیلی خوبی رو ازش دیدم. شنبه هفته پیش روی تیشرت نخی یک قطره خالصشو زدم و الان بعد یک هفته؛ هنوز به راحتی از روی لباس بوش حس میشه. بهنظرم میاد مصرف رقیق شده اش ؛ عامه پسندترین بلک افغان رو به شامه دیگرون برسونه. 4 فصله و توی گرما هم مشکلی برای مصرفش نیست. کلاس بویاییش به گونه ای است که مصرف همزمان یا ترکیبش رو با هیچ عطری توصیه نمی کنم.
شنبه هشتم 3 1395 9:51 صبح
من با قسمت های لایت شده کاملا موافقم. اما کمتر دیده ام فقیری (از نظر مادی) به لحاظ فرهنگی هم فقیر نباشد ( و چشم و گوشش باز باشد). در جامعه ما معمولا توجه به ثروت مادی افراد است و فقیران فرهنگی اگر حظ و بهره ای از مال دنیا برده باشند در نگاه عامه مردم موجوداتی ترحم برانگیز دیده نمی شوند.
دسته ها : خارج از موضوع
جمعه هفتم 3 1395 12:21 صبح
ممنون از لطفت حسین عزیز.
سخن شما کاملا صحیحه. به این معنی که اسانس تغ هرمس ( که به شامه ی کسانی مثل بنده - اسانس باز - نه تلخ است نه تند؛ چون عادت کرده به بوهای غلیظ ؛ در حدی که تغ از حدی رقیق تر رو تقریبا قادر به استشمام رایحه اش نیست) در مقایسه با اودوتویلت تغ حتما برای شامه مصرف کننده اش تند تر و تلخ تر میاد. حداقل تا موقعی که از فضای سبک اودوتویلت خارج شین و شامه تون به اسانس خو بگیره.
چهارشنبه پنجم 3 1395 9:50 بعد از ظهر
X