معرفی وبلاگ
پاتوق عطربازها؛ وبلاگ جمعی علاقمندان عطر و اسانس و اودکلن است که با نگاهی حرفه ای به نقد و بررسی تخصصی عطرها می پردازند و تجربه های خویش را از ترکیب عطرها در اختیار دیگران قرار می دهند. پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص؛کانون مشاركت فرهيختگان در سنجش حرفه اي عطرهاست. شماره تلگرام؛ تم تم؛ سیگنال؛ ایمو؛پرایوسی مسنجر جهت تماس و ارتباط 09351790405 رضا هادی. لطفا توجه کنید: پاتوق عطربازها هیچ وبلاگ دیگری جز همینجا در سایت تبیان؛ ندارد.
دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 208446
تعداد نوشته ها : 270
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي
امروز عزیزی برام کامنت گذاشت که در تام فورد ماندارینو تندی و ادویه جات حس می کنه! قبل این که با قاطعیت این مطلبو رد کنم رفتم سراغ کامنتهای آرش و بهرام ببینم اونا در این مورد چی نوشتن:
فکر می کنم این دوست مون چون در سفارشش بلوشنل؛کوکوشنل؛دیورساوج؛کریداونتوس؛هرود مارلی و عطری نزدیک به توسکان لدرداشته؛ همه رو با هم بو کرده و تندی و ادویه جات از اونجا در شامه اش مونده. چون اولین تجربه اسانسش هم بوده و تا به حال فقط اودکلن مصرف می کرده؛ شامه اش برای بوی غلیظ اسانس (نسبت به اودو تویلت) آمادگی نداشته.
کس دیگری از دوستان نظر متفاوتی نسبت به ماندارینو داره بنویسه لطفا.
يکشنبه ششم 4 1395 5:11 بعد از ظهر
یکی از بخشهای جالب کارم؛ اتفاقات به یاد موندنیه که برام می افته. مثلا این که برخی مواقع از من عطرهای عجیب و غریبی خواسته میشه! یکی از دوستان عطری با نام بابل می خواست. گفتم تا حالا چنین اسمی نشنیدم. مطمئنی وجود داره؟
فکر می کنین پاسخش چی بود؟ آدامس بابل تری دنت! مصر بود که برو این آدامس رو بخور و ببین عطری شبیهش داریم یا نه!
یکی دیگه عطر با طعم ذغال اخته می خواست!
گاهی مواقع با افراد عجیب و غریبی برخورد می کنم. مثلا یه بار فردی اسم و فامیلش رو بهم داد و گفت تو اینترنت سرچ کن با من آشنا بشی! من دکترای (یک رشته فنی) از سوئد و آمریکا دارم ... در سوابق و رزومه کاریش هیچ نشانی از عطربازی و عطرسازی نبود؛ کلی هم وقت منو گرفت و نهایتا به نظرم اومد هدفش اینه که به من روشهای موفق شدن رو درس بده (!) چون علیرغم رشته و مدرکی که ادعاش رو می کرد شغلش رو مدرس موفقیت و شیوه ده برابر شدن درآمد در یکسال معرفی کرده بود. (یکی نیست به این شیادان بگه به فرض که روشی وجود داشته باشه تو یک سال درآمد رو ده برابر کنه کسی بدونه اونو به بقیه آموزش نمیده!)
یه بار دیگه فردی بعد کلی گفت و گو سفارش سنگینی داد! قیمت محاسبه و اعلام شد؛ طرف گفت من سرطان دارم (!) و برام خوب نیست از خونه خارج شم. عطرها رو بفرست بعدا پول رو یه جوری می رسونم دستت!
گفتم از طریق اینترنت می تونین واریز کنین یا از کسی بخواین براتون کارت بهکارت کنه. گفت باشه؛ واریز می کنم خبر میدم ... هنوز رفته که خبر بده! بهشنگفتم مرد حسابی! یه سرطانی بدحال که داره شیمی درمانی میشه - و اصلا نباید با مواد معطر سر و کار داشته باشه - این همه عطر می خواد چیکار؟!
خلاصه ماجراها داریم!
دسته ها : خارج از موضوع
شنبه پنجم 4 1395 7:19 بعد از ظهر
من اینو اینجوری می فهمم که:
برای هر کدوم از افراد ذکر شده خاطره مربوط به اون میوه ای که اسمشو گفتن بازنواخت شده. یعنی مثلا فرد اول این بو رو با برچسب آناناس در حافظه بویاییش داره. نفر دوم با هلو و ...
از اونجایی که اونتوس تلختره تا لکسس؛ وقتی شما تلخی اونتوس رو متوجه نمیشین؛ بدیهیه که تلخی لکسس رو اصلا نچشین. براتون پورش دیزاین تلخ بود یاملس (ترکیب ترش و شیرین؟)
افراد مختلف؛ متفاوت از هم بوها رو درک می کنن. یادمه یه بار دوستی نوشت توباکو وانیل براش بسیار شوره و تعبیر "بمب نمک" رو به کار برد. آن قدر عجیب بود این تجربه که بهرام نوشت رضا نمک ریخته بودی در توباکو ایشون؟!
توباکو به خصوص ساعتی بعد از اسپری زمانی که فقط وانیلش می مونه یک شیرینی خیلی ملایم داره. برخی دوستان در نت ابتداییش فلفل رو هم گزارش کردن به خصوص اگه توباکوشون غلیظ بوده. من بارها نوشتم که شامه ام قادر به درک فلفلدر اندازه کم نیست. حتما باید خیلی باشه تا بفهمم فلفل داره. توی غذا هم باید خیلی تند باشه تا بفهمم فلفل ریختن!
پنج شنبه سوم 4 1395 7:56 بعد از ظهر
X