معرفی وبلاگ
پاتوق عطربازها؛ وبلاگ جمعی علاقمندان عطر و اسانس و اودکلن است که با نگاهی حرفه ای به نقد و بررسی تخصصی عطرها می پردازند و تجربه های خویش را از ترکیب عطرها در اختیار دیگران قرار می دهند. پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص؛کانون مشاركت فرهيختگان در سنجش حرفه اي عطرهاست. شماره تلگرام؛ تم تم؛ سیگنال؛ ایمو؛پرایوسی مسنجر جهت تماس و ارتباط 09351790405 رضا هادی. لطفا توجه کنید: پاتوق عطربازها هیچ وبلاگ دیگری جز همینجا در سایت تبیان؛ ندارد.
دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 209056
تعداد نوشته ها : 270
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي
درود و وقت خوش!
دوست گرامی سوال تون برای بنده واضح نیست.به این دلیل که لغت ملیح رو برای عطر زنانه به کار می برن و منظور از اون یه بوی ملایم و لطیفه مثل ورساچ برایت کریستال.این در حالیه که غالبا عطرای موسوم به مردونه نماد قدرت و صلابت هستن مثل توسکان لدر یا عطرهای ناسوماتو.
ابهام بعدی پخش بالا و موندگاری بسیار بالایی است که شما از یک عطر ملیح انتظار دارین! این پخش و موندگاری تقریبا فقط متعلق به عطرای گرم و شیرینه که با ملیح بودن جور در نمیاد.
برای انتخاب عطر مناسب ابتدا دمای عطر مورد نظر را مشخص کنید (گرم یا خنک) بعد طعم عطر (تلخ یا شیرین) بعد ملایم و تند بودنش و نهایتا غلیظ یا رقیق بودنش.
دوشنبه بیست و دوم 8 1396 10:50 بعد از ظهر
با این که صراحتا عرض شده دوستان دنبال ترکیب عطرها در یک ظرف نباشن و به اسپری هم زمان عطرها (در صورت لزومو با تشخیص صحیح بودن انجامش) اکتفا کنن؛ همیشه ازم سوالاتی در مورد ترکیبشون میشه. هم چنین بارها نوشتم که عطر ترکیبی برای دوستان نمی سازم با این حال این کامنت رو ببینید:

lalik.jpg

قسمت دوم کامنت نکته مهمی داشت. این که اودکلن اورجینال لالیک به لحاظ پخش ( و احتمالا موندگاری) بسیار ضعیف و بی جون شده. من مکرر گزارش دریافت می کنم که دوستان از اودکلنهای خریداری شده ناراضین و از پخش یا موندگاری یا هر دو گله مندن. به نظر میاد بیش از هر زمان دیگه ای اودکلن خریدن تبدیل شده به پرداخت پول جعبه و ظرفش.مصداق آفتابه لگن هفت دست؛ شام و ناهار هیچی. حالا اودکلن لالیک گرون نیست.اما آه از نهاد آدم برمیاد وقتی اودکلن گرون بخره و با پخش یا موندگاریش مساله داشته باشه.
چهارشنبه دهم 8 1396 11:49 صبح
یک سوال اشتباهی که مکرر از من پرسیده میشه در مورد عطرهای پر فروش و محبوب بین عطربازان پاتوقه!
هر کس باید سلیقه خودش رو ملاک قرار بده و ببینه عطر گرم دوست داره یا خنک؟ تلخ یا شیرین؟ ملایم یا تند؟ غلیظ یا رقیق؟
کاملا ممکنه که خرید بر اساس سلیقه اکثریت ؛ مطابق میل خریدار نباشه.
شنبه ششم 8 1396 5:57 بعد از ظهر
اخیرا فردی از طریق تلگرام بهم مسیج داد و طولانی در وصف نسخه ای ناموجود از اسانس کرید اونتوس "قصه"نوشت که بیش از 48 ساعت پخش بو داره و وقتی بوش می کنی متوجه بوی سیب ترش و آناناس و انگور و ترنج میشی و ...
از اونجا که حرفاش پرت و پلا بود پاسخ مسیج هاشو ندادم.چند روز بدون گرفتن پاسخ مسیج می داد و اصرار می کرد اونتوس پاتوق رو تست کنه. تا این که تلفن زد و گفت چرا جواب مسیج هامو نمیدی.گفتم چون چیزایی که در خصوص اونتوس میگی اصلا واقعیت نداره و ما چنین اونتوسی نداریم.اونتوس پخش و موندگاری بالا نداره. اگه چنین اونتوسی سراغ داری برو از همونجا بخر.بهشگفتم مطمئنم تو عمرت اونتوس ندیدی وگرنه نمی گفتی بوی سیب ترش و ... رو توش حس می کنی! اینا رو یا تو عطر افشان خوندی یا تو فرگرانتیکا!
خیلی اصرار کرد؛ نهایتا براش سی گرم اونتوس فرستادم 150 گرم فیکساتور هم جداگانه خواست چند بار تاکید کردم 15 گرم فیکس برای عطرت کافیه و هر بار گفت بیشتر میزنم ببینم چی میشه!!
فرداش مسیج داد که عطرت خیلی ملایمه و پخش و موندگاری پایینی داره!
فکر می کنین چه اتفاقی برای عطرش افتاده؟ حدسش خیلی ساده است. علیرغم این که ادعا می کنه 20 گرم فیکس بیشتر نزده معلومه که عطر رو به فیکس بسته و حالا فقط داره فیکساتور رو خودش اسپری می کنه.اونتوس و سایر عطرهای خنک فاقد پخش و موندگاری سنگین هستن؛ وای به این که با فیکس زیادی هم برن هوا!
این مطلب رو براتون نوشتم تا یه بار دیگه تاکید کنم آزموده را آزمودن خطاست و نیازی نیست همه چیز رو خودمون تجربه کنیم.بایدبه هشدارهای عطربازها که قطعا از سر تجربه و دلسوزیه توجه کرد.وگرنه ممکنهتاوان سنگینی پرداخت کنیم.در این صورت هر قدر هم آسمون ریسمون ببافیم و پرت و پلا بگیم؛ مشکل مون حل نمیشه
دوشنبه یازدهم 2 1396 7:24 بعد از ظهر
اگه قرار باشه فقط یک عطر رو معرفی بکنم؛ اون عطر بلوشنل هستش. با رایحه خنک و تلخ. پخش بو و موندگاری مناسبی داره نسخه موجود در پاتوق عطربازها؛ حتی بهتر از اصل اودکلنش. با شباهت زیاد به نسخه اوریجینال. با این حال بخاطر خنکی عطر بیشتر مناسب بهار و تابستانه. در این فصل فقط میشه در محیط بسته و  با هوای گرم ازش توقع داشت.
جمعه پنجم 9 1395 12:12 صبح
X